Home Board of
Directors
Club
Information
Tournaments Masterpoint
Races
Achievements Lessons &
Lectures
Youth &
Juniors
Links
   

March 25, 2014

 

Main Menu

Home
Board of Directors
Club Information
Tournaments
Masterpoint Races
Achievements
Lessons & Lectures
Youth & Juniors
Links

 

 

 

 

Welcome to Gold Coast Unit 243's Website



Evening Unit Wide Championship March 20, 2014
24.0 Tables

MPsABCNamesScore
4.82
1
1

Major Pannu, Ft Lauderdale FL; John Isaacks, Oakland Park FL65.14%
3.62
2


Bella Ionis-Sorren, Ft Lauderdale FL; Robert Ramos, Davie FL63.61%
2.71
3


Patrice Roy - Helene Mathieu, Sherbrooke QC62.99%
2.42
4
2

Christine Bourbeau - Normand Boulay, 61.52%
1.53
5


Carl Cronrath, Ft Lauderdale FL; Joan Gowder, Tamarac FL60.89%
1.82
6
3

Isaac Eskenazi - Sonja Spieker, Englewood NJ60.17%
1.36
4

Dick Burns, Ft Lauderdale FL; John Peternell, San Francisco CA58.52%
1.56
5
1
Marina Feskens - Gerard Feskens, belgium Belgium55.51%
0.77
6

Carmela Knauer, N Miami Beach FL; Tova Koudor, Edmonton AB55.39%
1.17

2
Tracey Tordella - Daniel Tordella, Fort Lauderdale FL54.16%
0.88

3
Kenneth Esbin, Coconut Creek FL; Marty McClain, Wilton Manors FL53.43%
0.66

4
Andree Siracusa - Frank Siracusa, Davie FL53.00%
0.49

5
Mary Murphy, ; Ada Klein, Hallandale FL51.04%


Afternoon Unit Wide Championship March 20, 2014
48.0 Tables / Based on 20 Tables

MPsABCNamesScore
10.46
1


Sandy Dunayer, 13; Florence FRIEDMAN, 13 FL69.00%
7.85
2


Robert Ramos, Davie FL; Ronnie Ray, Hollywood FL61.10%
5.88
3


Tom Fitzsimmons, Davie FL; Richard Gross, Boca Raton FL60.83%
4.41
4


Peter Hamburger, Sunny Isles Bch FL; Harvey Hoffenberg, Fort Lauderdale FL60.48%
4.54
5
1

Marc SIEGEL, 13; Raymond GOLDSTEIN, 1360.40%
2.48
6


Francine Walderman, Hallandale FL; Andrew Tylman, Toronto ON60.27%
1.86
7


Lee SCHWARTZ - Leo FISHER, 1360.11%
3.41
2

Joni Azari - Ralph Saslove, Hollywood FL59.69%
2.55
3

Susan Rodack - Sydel Chernoff, N Miami Beach FL59.56%
1.92
4

Ed Lundy - Merle Lundy, Cooper City FL58.28%
1.63
5

Martin Brand - Pat Brand, Aventura FL56.94%
1.08
6

Carmela Knauer - Mary DeMarco, Fort Lauderdale FL56.57%
1.75

1
Brian Shiels - Linda Palmer, Hollywood FL55.69%
1.31

2
Morton Maisel, Aventura FL; Gail Maisel, 52.76%
0.98

3
Jeff Lesonsky - Peggy Lesonsky, Mississauga ON51.38%
0.74

4
Sandy Soifferman - Sari Litman, 51.29%
0.55

5
Estelle GROSSMAN - Barbara EGELKO, 1350.60%

Afternoon Limited Unit Wide Championship March 20, 2014
20.0 Tables

MPsABCNamesScore
2.87
1
1
1
Trudy Bell, Ft Lauderdale FL; Judy Halloran, Fort Lauderdale FL60.23%
2.15
2


Bill Vigneault - Chris Sterr, Fort Lauderdale FL59.26%
1.61
3


John Hart - Hanne Gaugl, Fort Lauderdale FL58.75%
1.55
4
2

Mary Helen Merchant, Hollywood FL; Jeanne Forsberg, Plantation FL58.08%
1.16
5
3
2
Joanne Davis - Linda Horton, Fort Lauderdale FL57.92%
1.01
6


Don Williams, Oakland Park FL; Bashere Bchara, Cooper City FL56.50%
0.87
4
3
Constance Henke - David Henke, 55.63%
0.69
5

Simon Entius - Wim Nossin, Fort Lauderdale FL55.42%
0.49
6

Carole Barroso - Linda Herrin, Fort Lauderdale FL53.90%
0.62

4
Denyse Dagenais, Pompano Beach FL; Senga Gray, Fort Lauderdale FL53.61%
0.47

5
Carol Khattar - George Khattar, Fort Lauderdale FL52.18%


GRAND NATIONAL TEAMS

Club Qualifying games during the months of
September - March

Upcoming Events


Charity Month
April
 

 

Local Club Happenings


 

 

Lastest Updates


2014

March Unit-Wide Eve
Charity Championship Game #2

March Unit-Wide Aft
Charity Championship Game #1

February Unit 243 STaC Results

February, Ruthie Gold Memorial
Silver Point Sectional Results

January Multi-Unit STaC Results
 

2013

December Unit-Wide
Charity Championship Game #4

November Multi-Unit STaC Results

November Unit-Wide
Charity Championship Game #3

November Unit-Wide
Charity Championship Game #2

October Dual-Unit STaC Results

District 9 STaC

July 4th Regional

June Unit-Wide
Charity Championship Game #1

Southeasterns Regional Results

February Unit 243 STaC Results
 

 
 

2009-2013 Gold Coast Unit 243 - All Rights Reserved.